Teslimat ve İade Koşulları

 

 

Siparişinizi hazırlarken seçtiğiniz ödeme şekline göre siparişinizin onayı alınır ve siparişiniz hazırlanma sürecine girer. Havale veya eft ile yapılan siparişlerde, sipariş tutarı banka hesaplarımıza aktarıldığında; kredi kartıyla yapılan siparişlerde, ilgili bankanın onayıyla siparişiniz hazırlanmaya başlayacaktır.

www.dukkanleyla.com sitesindeki tüm ürünlerin teslimat süreleri ürünlerin ilgili sayfalarında belirtilmiştir, farklı bir tedarik süresi belirtilmemiş ise en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Kargoya teslim edilen ürünlerin teslimat süresi, mesafeye bağlı olarak 1 - 3 gün içerisinde değişmektedir. Verilen siparişlerin teslimatı Türkiye ile sınırlıdır.

Sipariş ettiğiniz ürünün temin süresinin uzaması ya da temin edilememesi durumunda size temin zamanı konusunda bilgi verilecektir. Bu durumda, ödemenin iade edilmesini isteyebilir veya ürünün temin edilmesi için bekleyebilirsiniz.

Sipariş verdiğiniz ürünleri teslim alırken, sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini ve internet sitemizden talep etmiş olduğunuz ürünün tarafınıza tam ve sorunsuz olarak teslim edilmiş olduğunu kabul etmiş olursunuz. Bu durumda, www.dukkanleyla.com’daki iletişim formunu kullanarak veya 0232 362 6611 numaralı telefondan arayarak durumu bildiriniz.

 www.dukkanleyla.com ürünlerini değiştirebilmeniz için değiştirilmesini talep ettiğiniz ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması şarttır. Kullanıcı hatasıyla gerçekleşmiş deformasyon, kırılma, yırtık vs. gibi yıpranmalarda ürünlerin değişimi kabul edilmemektedir.

www.dukkanleyla.com'dan almış olduğunuz bijuteri ve kişisel aksesuar ürünlerinin değişimi mümkün değildir. Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Sebep Göstermeden Cayma Hakkı'nı kullanarak iade ettiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları size aittir. Alıcı ödemeli olarak gönderilen ürünler tarafımızdan kabul edilmemektedir.

www.dukkanleyla.com'dan değişimini talep ettiğiniz ürün, size gönderilen ambalaj kutusu ile birlikte faturada yazan adrese geri gönderilmelidir.

İadenizin yukarıda öngörülen şartları taşıması durumunda, iade bedeli, daha önce ödemeyi yaptığınız kanaldan geri ödenir. EFT/Havale ile gelen ödemelerde iade, müşterimizin e-posta adresimize göndereceği banka hesabına (24 haneli IBAN numarası) yapılır. Kredi kartıyla yapılan ödemelerde de iade aynı karta yapılır.

Tüketici Kanunu’na göre “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ilk ondört gün içerisinde geçerlidir. Üründen doğan bir kusur var ise ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapmak istediğiniz iadelerde, şikâyetiniz üretici firmalara iletilecek ve inceleme başlatılacaktır. Üründe kullanımdan kaynaklanan bir sorun yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

Yazılımsal veya sistemsel hatalardan kaynaklanan fiyat, açıklama veya görsel yanlışlıklarından firmamız sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda verilen siparişler tüketiciye e-posta yoluyla haber verilerek iptal edilip, ödeme iadesi yapılır. Dükkan Leyla, bu gibi durumlarda siparişi iptal etme ve ödeme iadesi yapma hakkına sahiptir.

 

 

 

 

Kapat